Výročka

17.1.2020

V pátek 17.1.2020 se v klubovně sdh uskutečnila výroční valná hromada sboru.

Na úvod starosta sboru přivítal všechny přítomné. Z hostů dorazili zástupci sdh Třibřichy, Morašice a Markovice. Následovala zpráva velitele sboru Milana Komárka, velitele družstva Petra Kořána, zpráva o hospodaření Renaty Basárové. Zprávu revizní komise přednesl Bohuslav Hrstka. Dále promluvil za obec starosta obce Libor Kopecký.

Dále následovala volba starosty sboru, jednatele a revizní komise. Valná hromada jednohlasně schválila stejné složení, v jakém pracovala v předchozích dvou letech.

Ocenění za 10 let práce u sboru:

Jan Hodic, Petr Pištínek ml., Martin Pištínek

Ocenění za 20 let práce u sboru:

Petr Honek                                                                Foto

Hasičský ples

15.2.2020

Společný ples hasičů obcí Třibřichy, Bylany a Lány proběhl v kulturním domě v Bylanech. Tentokrát byl organizací pověřen sbor Lánů. Jediná výraznější změna byla v občerstvení. Tu si vzal na starost p. Drábek z Bylan.                                                                                                       Foto

Sázení lip

duben 2020

Dětský den + pálení čarodějnic

6.6.2020

Vzhledem k situaci kolem celorepublikové karantény jsme museli pálení čarodějnic odložit a po dohodě uspořádat společně s dětským dnem.                                                                        Foto

Povodně

14.6.2020                                                           Foto

Jirka S. "50"

18.7.2020                                                         Foto

29.8.2020

V sobotu 29.8. proběhl v Lánech již 28. ročník tradičního staročeské posvícení.

Za téměř ideálního počasí hned od rána začali lánští hasiči s přípravou slavnostního dne. Stavba stanů, rozmístění stolů a laviček, příprava občerstvení.

Od 14.00 poté začaly hry pro děti, o které se jako vždy postaraly Berušky z Lánů. Následovalo stínání kohouta, kde musím zmínit vítěze Honzu Ludvíčka a Václava Kaplana. Ti si také odnesli živou cenu v podobě kohouta. Následovala tombola, porcování uzených kýt a večerní zábava. První cenou v tombole byla el. motorová pila. O večerní zábavu se postarala kapela Smart band z Jezbořic, která u nás sklidila velký úspěch a doufáme, že se k nám vrátí i příští rok. Bohužel se nepodařila zorganizovat kulinářská soutěž, ve které se nám letos měly představit ženy. Celý den slovem provázel p. Kořán st.

Zároveň lánští volejbalisté sehráli 13. ročník turnaje o putovní pohár starosty obce. Po loňské obhajobě vítězství dnes bojovali o převzetí poháru do svého vlastnictví. (za tři vítězství v řadě.)  To se nakonec po těžkém boji podařilo.

1. Lány

2. Verho

3. Saláti

4. Monako Morašice                             Foto z celého dne

Memoriál Zdeňka Hrstky

12.9.2020

V netradičním čase 12.9.2020 se uskutečnil již 18. ročník soutěže v hasičském útoku a netradiční štafetě (v červnu se nám soutěž nepodařila uspořádat vlivem špatného počasí). Letos s námi přijeli poměřit síly hasiči z Bylan, Morašic, Markovic a Heřmanova Městce. Celý program ještě obohatili mladí hasiči z Markovic. Za vydařeného počasí se našim příliš nedařilo, když nedokázali zdárně dokončit ani jeden útok (čas by byl sice výborný, ale nerozkulení hadic nás automaticky vyřadilo ze hry).

Lány si spravily chuť až ve štafetě, kde zvítězily.

Hasičský útok:

1. Markovice