2019


Výročka

25.1.2019

V sobotu 25.1. se od 18.00 hodin konala v klubovně SDH valná hromada. Na úvod  starosta sboru Tomáš Dvořáček uctil památku zesnulého Františka Doležala minutou ticha, dále přivítal členy sboru a pozvané hosty. Letos k nám přijeli zástupci SDH Morašice František Roztočil a Miloš Jožák. Zástupce SDH Třibřichy Roman Podloucký a zástupce SDH Markovice Jiří Pochobradský. Následně přednesl svou zprávu velitel sboru Milan Komárek, zprávu o hospodaření Renata Basárová, zprávu revizní komise Bohuslav Hrstka. Dále promluvil starosta obce Lány Libor Kopecký, který zhodnotil činnost hasičů v uplynulém roce. Valná hromada dále jednohlasně schválila nového velitele družstva po odstupujícím Petru Pištínkovi ml. Tím se stal Petr Kořán, který zároveň přijal ocenění za 30 let u sboru. Dalším oceněným byl Ladislav Dvořáček a Josef Endrych. Oba za 40 let u sboru. Novým členem SDH Lány byl hlasováním jednomyslně přijat Miroslav Novotný z Bylan.                                                           Foto


Záplavy

3.2.2019

Dne 3.2.2019 jsme byli požádáni o pomoc při lokální záplavě u rodinného domu na okraji Lánů. Vlivem vydatného deště a zmrzlé půdy docházelo k zaplavování pozemku z pole nad obcí a hrozilo vniknutí vody a bahna do vnitřních prostor domu. K zásahu bylo použito plovoucí čerpadlo zn. Honda. Sám majitel si provedl terénní úpravy k odtoku vody mimo obydlený prostor.

Ples

16.2.2019

V sobotu 16. února proběhl tradiční hasičský ples v kulturním domě v Bylanech. O letošní organizaci se postaralo sdh Třibřichy. Bohužel i přes bohatou tombolu se neprodalo tolik vstupenek jako v předcházejících letech. Třibřichy 70, Bylany 25, Lány 30. Uvidíme příští rok, kdy ples budou mít na starosti Lány.                                            Foto

Jarní brigády

                                                                16., 23., 30.3.2019                                                            Foto

Pálení čarodějnic

30.4.2019

V úterý 30.4.2019 proběhlo u klubovny sdh tradiční pálení čarodějnic. Bohužel, díky nízké účasti čarodějnic, v letošním roce bez volby ,,Miss čarodějnice". Do poslední chvíle se čekalo, zda bude povoleno pálení, díky suchému počasí. Naštěstí v dopoledních hodinách poměrně dost pršelo. Odpoledne se počasí vylepšilo, vítr téměř nefoukal.                                                         Foto

Okrsková soutěž

25.5.2019

Dne 25.5.2019 proběhla okrsková soutěž v hasičském útoku, tentokrát doma v Lánech. Bylany i Třibřichy měli každý dva soutěžní týmy, Lány jeden. Složení lánského družstva bylo na poslední chvíli pozměněno, vlivem zdravotní indispozice strojníka Václava Kaplana. Role strojníka se narychlo ujal Tomáš Culek, který si s tímto úkolem bez problémů poradil. Na sání byl dále Tomáš Dvořáček s Petrem Kořánem, rozdělovač Milan Komárek a proudy Milan Hronek, Honza Hodic a Tomáš Velínský. Po prvním kole dokonce Lány měly čas nejrychlejší, přestože naše mašina měla drobné problémy. Na druhý útok nám byla nabídnuta mašina se strojníkem z Bylan, přesto se nám útok nepovedl, vlivem nezapojení trojáku na platě. Musíme tímto poděkovat hasičům z Bylan, kteří se sami nabídli s půjčením stroje. Nakonec ještě musím zmínit, že jsme poprvé vyrazili v novém oblečení,  zakoupeným Obecním úřadem Lány.

1. místo Třibřichy B

2. místo Bylany B

3. místo Lány

4. místo Třibřichy A

5. místo Bylany A

                                                                   Foto

Dětský den

                                                                         2.6.2019                                                            Foto                  

Memoriál Zdeňka Hrstky

15.6.2019

Za úmorného vedra proběhl již 17. ročník soutěže v hasičském útoku, doplněnou tradičně štafetou z různých disciplín. V letošním roce k nám zavítala družstva z Kostelce, Morašic, Bylan a Heřmanova Městce. Morašice, Bylany a Kostelec soutěžili se dvěma týmy, tudíž bylo celkem osm družstev. Do štafety se přihlásila bohužel pouze tři družstva. Bylany, Morašice a domácí Lány.

Hasičský útok:

1. Kostelec ,,A" 19,97

2. Lány             20,81

3.Bylany ,,A"     23,31

4. H. Městec    23,40

5. Morašice ,,B" 23,59

6. Bylany ,,B"     25,22

7. Kostelec ,,B"  27,75

8. Morašice ,,A" (dětské družstvo)   32,52

Štafeta:

1. Lány

2. Bylany

3. Morašice                                    Foto


Soutěž Kostelec

5.7.2019

Ve státní svátek v pátek 5.7. jsme se zúčastnili 7. ročníku Memoriálu Pepíka Římka v Kostelci u Heřmanova Městce. Klasická soutěž na 3B a 4C.

Hned ráno nám zpříjemnil celý den Petr Kořán, když se postaral před odjezdem o vydatnou snídani ve formě míchaných vajec.

První kolo útoku se nám docela podařilo a s časem 38,68 jsme se zařadili na 4. místo. Po druhém kole už jsme tak nejásali, neboť se nám nedařil naplnit nástřikový terč a vzhledem k tomu, že se časy sčítaly, jsme se dostali na konečné 7. místo.

Strojník - Vašek Kaplan

Sání - Petr Kořán, Tomáš Dvořáček

B hadice - Petr Doležal

Rozdělovač - Milan Komárek

Proudy - Tomáš Velínský, Milan Hronek

                                                     Foto

Staročeské posvícení

24.8.2019

Za velmi příjemných teplot se letos 24. 8., přesně na Bartoloměje,  uskutečnil 27.ročník Staročeského posvícení v Lánech. Součástí programu byl samozřejmě i 12. ročník volejbalového turnaje ,,o Pohár starosty obce", kde domácí Lány obhajovaly vítězství z loňského roku. Dále celé odpoledne probíhaly hry pro děti, o které se postaral, jako vždy, oddíl Berušek. Zároveň s dětským programem soutěžili i muži, kteří se zapsali do kuchařské soutěže. V letošním roce bojovali o nejchutnější vývarovou polévku. Do komise v této soutěži zasedla pí. Koláčná, Kořánová, Jirásková, Málková a Sobotková. Dále proběhlo tradiční stínání kohouta, ve kterém letos uspěla Valča Lamberská a Honzík Kořán. Ti si také odnesli živého kohouta za své vítězství. Následovala tombola, jejíž hlavní cenou byl elektrický gril, porcování vepřových kýt, vyhlášení výsledků a posvícenská zábava. Letos nám zahrála naše oblíbená kapela Wječná žízeň. Celý den slovem provázel p. Kořán st.


Volejbalový turnaj


1. místo SK Lány

2. místo Verho

3. místo Saláti

4. místo Morašice

Kulinářská soutěž

Vývarová polévka

1. místo Kopecký Libor

2. místo Novák Honza

3. místo Dvořáček Tomáš
                                                  Foto z celého dne

Vláďa D. "60"

                                                                  2.11.2019                                                                Foto

Podzimní brigáda

23.11.2019

Úklid listí, klacků v okolí klubovny, kurtu, zastávky autobusu a pomníku.

                                                                              Foto


Advent

1.12.2019

V neděli 1.12. započalo vánoční období zapálením první adventní svíčky a rozsvícením stromečku u klubovny SDH. Jako každý rok celou akci moderoval starosta obce Libor Kopecký. Hlavním bodem bylo vystoupení Berušek s programem ,,Vánoční tradice", který byl odehrán vtipnou formou a následně odměněn velkým potleskem všech přítomných. Celý večer se podával punč a svařené víno od členek SDH, které zároveň připravily vánoční dobroty. 

                                                                                                                        Foto

ARCHITECT STUDIO, Václavské náměstí 1, Praha, 110 00, +420 100 123 456
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky