Soutěž Kostelec

Petr K. "50"

21.8.2021

28.8.2021

V sobotu 28.8. proběhl v Lánech již 29. ročník tradičního staročeské posvícení.

Za ne zcela ideálního počasí hned od rána začali lánští hasiči s přípravou slavnostního dne. Stavba stanů, rozmístění stolů a laviček, příprava občerstvení. Dva velké stany nám byly ještě zapůjčeny od hasičů z Načešic.

Od 14.00 poté začaly hry pro děti, o které se jako vždy postaraly Berušky z Lánů. Následovalo stínání kohouta. Vítězové si jako vždy odnesli živou cenu v podobě kohouta. Následovala tombola, porcování uzených kýt (letos z MASO BYLANY) a večerní zábava. První cenou v tombole byla aku sekačka na trávu.. O večerní zábavu se postarala kapela Smart band z Jezbořic, která u nás byla již loni. Bohužel se opět nepodařila zorganizovat kulinářská soutěž, ve které se nám letos měly představit ženy. Celý den slovem provázel p. Kořán st. Zároveň s programem pro děti již od rána probíhal 14.ročník turnaje ve volejbalu ,,O pohár starosty obce"

1. místo: SK Lány

2. místo: Veselá šestka

3. místo: Morašice

4. místo: Saláti                                                                                                                   Foto

Memoriál

11.9.2021

V této nejisté covidové době se nám podařila v sobotu 11.9.2021 uspořádat tradiční soutěž v hasičském útoku Memoriál Zdeňka Hrstky. Představila se nám družstva z Heřmanova Městce, Morašic, Bylan (a+b) a domácí Lány. Do následné štafety, sponzorované družstvem Agricola se zapojily čtyři týmy.

Požární útok                                     Štafeta

1. Morašice                                        1. Morašice