2018


Výročka 2018

13.1.2018

 V sobotu 13.1. se od 18.00 konala v klubovně SDH valná hromada. Na úvod starosta sboru Petr Pištínek přivítal členy sboru a pozvané hosty. Bohužel z hostů přijeli pouze zástupci SDH Morašice. František Roztočil a Miloš Jožák.

 Následně přednesl svou zprávu velitel sboru Tomáš Dvořáček, velitel družstva Petr Pištínek ml., starosta obce Lány Libor Kopecký, Zprávu o hospodaření sboru přednesla Renata Basárová a zprávu revizní komise Milan Komárek.


Valná hromada dále jednohlasně schválila nového starostu sboru po odstupujícím Petru Pištínkovi st., tím se stal Tomáš Dvořáček. Na uvolněné místo velitele sboru byl schválen Milan Komárek. Na uvolněné místo v revizní komisy byl jmenován Bohuslav Hrstka.

Seznam oceněných hasičů:

Drahuška Kopecká - za 10 let u sboru

František Doležal - za 50 let u sboru

Květoslav Svoboda - za 50 let u sboru

Vlastimil Svoboda - za 50 let u sboru

Tomáš Velínský - čestné uznání OSH

Václav Kaplan - medaile za příkladnou práci

Libor Kopecký - medaile za příkladnou práci                                                  Foto

Maruška K. "70"

                                                          20.1.2018                                                       Foto

Brigáda obnova zeleně

10.2.2018

Dne 27.1., 3.2., 10.2. a 17.2. proběhly brigády na obnovu zeleně v obci Lány. Na základě rozhodnutí obec. úřadu došlo ke skácení dvou starých a nebezpečných jasanů a ořezání lip podél cesty k místnímu družstvu. Brigád se zúčastnilo celkem 22 lidí, z toho 18 členů hasičů. Z družstva Agricola byla zapůjčena plošina a na úklid drobných větví přijel se štěpkovačem p. Svoboda ze Stolan. Po skončení akce se grilovalo jehně, které daroval hasičům p. Bohuslav Hrstka.               Foto

Hasičský ples

17.2.2018

V sobotu 17. února 2018 se od 20.00 hod. konal v Kulturním domě v Bylanech tradiční hasičský ples obcí Bylany, Třibřichy a Lány. Organizací plesu byla v letošním roce pověřena obec Bylany.          Foto

Kladruby nad Labem

14.4.2018

V sobotu 14.4.2018 uskutečnily hasiči výlet do národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Odjezd byl v dopoledních hodinách od klubovny SDH. Po prohlídce celého hřebčína včetně zámku, doprovázené bohatou přednáškou, následoval oběd na dostihovém závodišti v Kolesech.

                                                                Foto

Pálení čarodějnic

30.4.2018

V pondělí 30.4.2018 proběhlo u klubovny SDH tradiční pálení čarodějnic  s volbou "Miss čarodějnice 2018"

Pro děti bylo připraveno několik soutěží a samozřejmě malý ohýnek na opékání špekáčků. Slovem doprovázel celé odpoledne p. Petr Kořán ml. Vzhledem k předpovědi silného větru měli hasiči připravené hadice, aby nedošlo k poškození místní zeleně. 

V soutěži Miss čarodějnice vyhrála Sofča Lamberská, druhá Valča Lamberská a třetí skončila Viktorka Velínská.                   

                                                                     Foto

Okrsková soutěž

V sobotu 12.5. uskutečnilo SDH Třibřichy okrskovou soutěž. Vzhledem k absenci závodního družstva z Lánů do akce nastoupil tým starších + jeden zapůjčený hasič z Bylan.. Složení družstva bylo následující:         


Strojník: Václav Kaplan

Sání: Petr Kořán

Koš: Tomáš Dvořáček

Rozdělovač: Milan Komárek

Proud: Tomáš Velínský a Milan Hronek

Po velmi tuhém boji jsme skončily na 4. místě s časem 23.59

1. místo Třibřichy A

2. místo Třibřichy B

3. místo Bylany A

4. místo Lány

5. místo Bylany B


Memoriál Zdeňka Hrstky

23.6.2018

 Dne 23.6.2018 se konala tradiční hasičská soutěž, letos o týden později nežli je zvykem. Při velmi studeném a sychravém počasí přijela do Lánů družstva z Morašic, Bylan, Kostelce a Sobětuch. Domácí Lány měli potom dva týmy. O přestávce mezi prvním a druhým kolem nám zpestřily čas mladí hasiči z Morašic se svojí ukázkou požárního sportu. V hasičském útoku zvítězily Lány B "stará garda", s neuvěřitelným časem 21,97s.

 K netradiční štafetě bohužel nastoupila jen tři družstva, kde zvítězily Bylany, druzí Lány a třetí Morašice.                                            Foto

Naďa V. "60"

                                                                 30.6.2018                                                             

Stavba tábora

14.7.2018

V sobotu 14.7. jsme byli nápomocni při stavbě tábora dětského oddílu Berušek v Palučinách.

Miloš K. "75"              28.7.2018

Staročeské posvícení

25.8.2018

Dne 25.8. se uskutečnil u klubovny SDH již 26. ročník Staročeského posvícení a zároveň 11. ročník volejbalového turnaje ,,o Pohár starosty obce"

Celý sváteční den započal starosta obce přivítáním účastníků volejbalového turnaje, do kterého se jako vždy zapsaly čtyři týmy. Nechybělo ani družstvo z Chrudimi, které přijelo obhajovat putovní pohár.

Již od rána členové SDH dolaďovali velké přípravy na největší svátek v obci. Týkaly se zejména stavbou stanů, rozmístěním stolů, přípravou občerstvení, her pro děti a přípravou kurtu na volejbal. Celý den nám byla dopřána příjemná teplota kolem 20 stupňů.

Odpoledne proběhly hry pro děti, připravované lánskými Beruškami, stínání kohouta, bohatá tombola a porcování vepřových kýt. Zároveň proběhla i soutěž žen o nejchutnější paštiku. V porotě letos zasedla Dráža Kopecká, Petra Doležalová, Bohuslav Hrstka, Tomáš Culek a Jirka Jordák.

Celý den ještě byla k vidění výstavka fotografií z historie obce Lány. O večerní zábavu se postarala rocková kapela z Chrudimi FRF.

Na závěr musíme poděkovat především sponzorům, obecnímu úřadu a členům SDH, kteří měli s přípravou a organizací spoustu práce.

Výsledky soutěží

Volejbalový turnaj

1. místo   SK Lány

2. místo   SEM TAM

3. místo    Veverky

4. místo    Monako (Morašice)


Soutěž o nejchutnější paštiku

1. místo    Iveta Feherová

2. místo   Renata Basárová

3. místo   Soňa Svobodová


 FotoDětský den-rozloučení s prázdninami   1.9.2018

Petr P. "50"   15.9.2018 

100. výročí vzniku republiky

28.10.2018

Dne 28.10.2018 proběhl pietní akt ke 100. výročí založení československé republiky a položení věnců k pomníku padlích lánských občanů první světové války. Slavnostní projev přednesl starosta obce Libor Kopecký. Akce se zúčastnilo 27 občanů.                                                Foto

Podzimní brigáda

                                                                          10.11.2018                                                    Foto             

Tomáš Z. "50"

                                                                      10.11.2018                                                   Foto          

Advent

2.12.2018

V neděli 2.12. proběhlo u klubovny SDH již tradiční zahájení adventního času zapálením 1. adventní svíčky a rozsvícením vánočního stromečku. Starosta obce při svém projevu zhodnotil uplynulý rok a slavnostně předal symbolický klíč od nově zrekonstruovaných prostor v budově úřadu k užívání oddílu Berušek. Ti si pro letošek připravily na zahájení adventu pohádku ,,O 12 měsíčkách". Nechybělo domácí cukroví, punč a svařené víno od členek SDH.                                       Foto

Silvestr

                                                                      31.12.2018                                                             Foto

ARCHITECT STUDIO, Václavské náměstí 1, Praha, 110 00, +420 100 123 456
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky