Sem vložte podnadpis

2018


Výročka 2018

13.1.2018

 V sobotu 13.1. se od 18.00 konala v klubovně SDH valná hromada. Na úvod starosta sboru Petr Pištínek přivítal členy sboru a pozvané hosty. Bohužel z hostů přijeli pouze zástupci SDH Morašice. František Roztočil a Miloš Jožák.

 Následně přednesl svou zprávu velitel sboru Tomáš Dvořáček, velitel družstva Petr Pištínek ml., starosta obce Lány Libor Kopecký, Zprávu o hospodaření sboru přednesla Renata Basárová a zprávu revizní komise Milan Komárek.


Valná hromada dále jednohlasně schválila nového starostu sboru po odstupujícím Petru Pištínkovi st., tím se stal Tomáš Dvořáček. Na uvolněné místo velitele sboru byl schválen Milan Komárek. Na uvolněné místo v revizní komisy byl jmenován Bohuslav Hrstka.

Seznam oceněných hasičů:

Drahuška Kopecká - za 10 let u sboru

František Doležal - za 50 let u sboru

Květoslav Svoboda - za 50 let u sboru

Vlastimil Svoboda - za 50 let u sboru

Tomáš Velínský - čestné uznání OSH

Václav Kaplan - medaile za příkladnou práci

Libor Kopecký - medaile za příkladnou práci                                                  Foto

Maruška Kopecká "70"

                                                          20.1.2018                                                       Foto

Brigáda obnova zeleně

10.2.2018

Dne 27.1., 3.2., 10.2. a 17.2. proběhly brigády na obnovu zeleně v obci Lány. Na základě rozhodnutí obec. úřadu došlo ke skácení dvou starých a nebezpečných jasanů a ořezání lip podél cesty k místnímu družstvu. Brigád se zúčastnilo celkem 22 lidí, z toho 18 členů hasičů. Z družstva Agricola byla zapůjčena plošina a na úklid drobných větví přijel se štěpkovačem p. Svoboda ze Stolan. Po skončení akce se grilovalo jehně, které daroval hasičům p. Bohuslav Hrstka.               Foto

Hasičský ples

17.2.2018

V sobotu 17. února 2018 se od 20.00 hod. konal v Kulturním domě v Bylanech tradiční hasičský ples obcí Bylany, Třibřichy a Lány. Organizací plesu byla v letošním roce pověřena obec Bylany.          Foto